CONTRA: ROGUE CORPS (PC) Steam Key
Kód: 96BW3DMNC-7/3847Podrobný popis
Warning! This game requires a controller in order to play.
CONTRA is back! Two years after the Alien Wars ended, the Damned City erupts from the final battleground. From the midst of the chaos, a group of scoundrels emerge.
They might not be typical heroes, but they're here to save the world… or get rich trying.
Featuring action packed battles, customisable gear, gigantic bosses and explosive multiplayer action.
Key features
- Local and Online CO-OP action for up to 4 players
- 4 outrageous characters, each with their own weird style and colourful attitude
- Build over 100 weapons and augment your character with bionic body parts earned in-mission
- Character progression, weapon development and customisation ensure extensive replayability
- Crazy new heroes and big bosses join the Contra universe.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 3614192519164 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | konami |
| Násilie: | Hra obsahuje prvky násilia |
| Vulgarizmy: | V hre sa používa vulgárny jazyk |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Intel Core i5-4460 (3.40 GHz) or better; Quad-core or better |
| Grafika (minimálna): | NVIDIA GeForce GTX 650 (2GB) or better (DirectX 11 card Required) |
| Pamäť (minimálna): | 4 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 14 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 7 / 8.1 / 10 (64 bit) (64 bit OS required) |
| Iné (minimálne): | directx: Version 11 |
| Procesor (odporúčaný): | Intel Core i7-4790 (3.60GHz) or better; Quad-core or better |
| Grafika (odporúčané): | NVIDIA GeForce GTX960 (2GB) |
| Pamäť (odporúčané): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 14 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Windows 10 - 64bit (64 bit OS required) |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Pridať hodnotenie
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
