Resident Evil Deluxe Origins Bundle (PC) Steam Key
Kód: 96BW3DMNC-7/4462Podrobný popis
Warning! This game is region-locked, it cannot be activated and played in Japan.
Be prepared to relive the first nightmare in Resident Evil 0, a remastered version of the popular prequel to the original Resident Evil game. This remastered version takes the fear-inducing atmosphere from the original 2002 release and transforms it with stunning new HD visuals, improved sound, widescreen support and an optional modernized control system and more. It’s the best way to experience the story of what really happened before the iconic mansion incident that was the catalyst for the entire Resident Evil saga.
This product includes:
- Resident Evil / biohazard HD REMASTER
- Resident Evil 0 / biohazard 0 HD REMASTER
- Resident Evil 0 Costume Pack 1
- Resident Evil 0 Costume Pack 2
- Resident Evil 0 Costume Pack 3
- Resident Evil 0 Costume Pack 4
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 3749277023707 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | CAPCOM |
| Násilie: | Hra obsahuje prvky násilia |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Intel Core 2 Duo 2.4 GHz, or better |
| Grafika (minimálna): | NVIDIA GeForce GTX260 |
| Pamäť (minimálna): | 2 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 13 GB |
| Systém (minimálny): | Windows 7 SP1 / Windows 8.1 |
| Procesor (odporúčaný): | Intel Core 2 Quad 2.7 GHz, or better |
| Grafika (odporúčané): | NVIDIA GeForce GTX 560 |
| Pamäť (odporúčané): | 4 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 13 GB |
| Systém (odporúčané): | Windows 7 SP1 / Windows 8.1 |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
