Animal Shelter - Horse Shelter (PC) Steam Key
Kód: 10000338614002Podrobný popis
Warning! This DLC requires the base game Animal Shelter in order to play.
In this DLC, you'll be able to open your very own horse shelter and take care of horses. They need some love too!
In Animal Shelter - Horse Shelter DLC, we take care of much bigger animals that also deserve a good home. This DLC not only includes horses but also new fresh mechanics that will allow you to experience the world of Animal Shelter all over again!
Horse Shelter DLC includes:
- Horses!
- A whole new horse shelter area
- Horse riding
- New buildings and objects
- Brand new decorative items for your Shelter
- New mechanics for horse care, feeding, cleaning, etc.
- And so much more!
Open your Horse Shelter and remember to feed your horses with lots of carrots, they love them.
Release Date: 2023-01-27
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 1748025287134 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Intel Core i3 3.0 GHz |
| Grafika (minimálna): | NVidia GeForce GTX 780 |
| Pamäť (minimálna): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 4 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 7 64 Bit / Windows 8 64 Bit / Windows 10 64 Bit |
| Procesor (odporúčaný): | Intel Core i5 3.4 GHz |
| Grafika (odporúčané): | NVidia GeForce GTX 970 |
| Pamäť (odporúčané): | 12 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 6 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Windows 7 64 Bit / Windows 8 64 Bit / Windows 10 64 Bit |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Pridať hodnotenie
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
