Boomerang X (PC) Steam Key
Kód: 10000263260003Podrobný popis
Reaving through hordes of nightmares isn’t the only thing your boomerang is good for: once thrown, you can slingshot directly to it, preserving momentum and throwing yourself through the air. Slow down time and use well-aimed and well-timed throws to get around, above, and behind your foes. Speed is everything, and only the nimblest boomerang-er will survive…
Powers from Beyond!
Fight otherworldly forces and look cool doing it. Impress the boomerang with stylish tricks and it’ll grant you stranger powers — powers that’ll let you defeat the forces of the depths with greater ease. Kaspidae smiles upon you and your killer moves…
Foul creatures of Goo!
They creep and crawl from crevices... swoop and dive from the treetops… and spray nasty bile at you from all angles. Keep your wits about you - nowhere is safe. Whatever you do, don’t stand still, or you’ll surely be consumed...
Avenge a Fallen Realm
Fight your way through the bowels of ruined civilization undone by these creatures of nightmare and stop them spreading to the rest of your world. Something lurks deep underneath these ruined halls, spewing corruption… can you defeat whatever it is? And even if you can… will that really be the end?
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 5480366170886 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | Devolver Digital |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Intel Core i5-4670K (4 * 3400) or equivalent |
| Grafika (minimálna): | GeForce GTX 660 ( 2048 MB) |
| Pamäť (minimálna): | 4 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 10 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 10 x64 |
| Procesor (odporúčaný): | Intel Core i7-7700HQ (2 * 2800) or equivalent |
| Grafika (odporúčané): | GeForce GT 1050Ti ( 4096 MB) |
| Pamäť (odporúčané): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 10 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Windows 10 x64 |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
