Call of Duty: Infinite Warfare Day One Edition (PC) Steam Key
Kód: 96BW3DMNC-7/4882Podrobný popis
Includes the Terminal Bonus Map and Zombies in Spaceland Pack, contains a weapon camo, calling card, and a Fate and Fortune Card Pack!
Infinite Warfare delivers three unique game modes: Campaign, Multiplayer, and Zombies.
In Campaign, players play as Captain Reyes, a pilot turned Commander, who must lead the remaining coalition forces against a relentless, fanatical enemy, while trying to overcome the deadly, extreme environments of space.
Multiplayer combines a fluid momentum based movement system, player focused map design, deep customization, and a brand new combat rig system to create an intense gameplay experience where every second counts. Combat Rigs (Rigs) are the ultimate combat systems. Each Rig is a cutting-edge, tactical combat suit worn by the player and is built for totally different styles of play. Players will also join one of four brand-new Mission Teams to unlock calling cards, camos, emblems, and weapons unique to that team.
In Zombies, go back in time to fight the undead in a 1980s amusement park, complete with a plethora of rides, an awesome arcade, and a funky, functioning rollercoaster. Embrace previously beloved aspects of the mode like easter eggs, power ups, and novel weapons while experiencing innovations like brand-new team mechanics, the After Life Arcade, and Fate and Fortune Cards.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 9400268708419 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | Activision |
| Násilie: | Hra obsahuje prvky násilia |
| Vulgarizmy: | V hre sa používa vulgárny jazyk |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Intel Core i3-3225 3.30GHz |
| Grafika (minimálna): | NVIDIA GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB |
| Pamäť (minimálna): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 70 GB |
| Systém (minimálny): | Windows 7 64-Bit |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
