Eden Crafters (PC) Steam Key
Kód: 96BW3DMNC-7/4918Podrobný popis
Embark on a journey of survival, crafting, and automation in Eden Crafters, a solo and co-op open-world game that challenges you to turn a hostile planet into a habitable haven for humanity. Temper the climate, create a breathable atmosphere, and turn toxic lakes into water: shape a new world!
Humanity Needs a New Home
Choose your planet, and turn it into a habitable haven for humanity. Navigate through treacherous landscapes and radioactive areas, or face giant waves caused by a nearby moon: each planet comes with different challenges in your quest for a new Eden. Gather materials, craft essential tools, and build the foundation for a flourishing civilization.
Craft and Automate
Automate resource gathering and transformation with conveyors and machines, from elaborate factories to environmental transformation systems. Achieve satisfactory efficiency as you temper the climate, create a breathable atmosphere, and turn toxic lakes into life-sustaining water.
Shape a New World
Your mission as an Eden Crafter is to transform a vast open world, in singleplayer or online co-op multiplayer. Embark on a journey of survival with one goal: turning this hostile planet into a flourishing Eden, where crafting and automation are the keys to success.
FEATURES:
- Open World
- Co-Op
- Survival
- Crafting
- Factory Building
- Terraformation
- Vehicles
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 6829847379056 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | Osaris Games |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | 3 GHz |
| Grafika (minimálna): | nVidia® GTX 1050 or better / AMD® RX 560 or better |
| Pamäť (minimálna): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 2 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 7/8/10/11 |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
