Mulaka (PC) Steam Key
Kód: 96BW3DMNC-7/4911Podrobný popis
Renowned for their impressive running abilities, embark on the journey of a Sukurúame - a Tarahumara shaman - as you fight back the foulness corrupting the land, while drawing upon the powers of demigods. From solving puzzles in environments inspired by real Sierra Tarahumara locations, to heated hand-to-hand combat with creatures pulled from the region’s mythology, find out why the Tarahumara have earned a reputation for being superhumans.
- Become the legend: Harness the renowned athletic talents of the Tarahumara as you engage in fast-paced platforming and hand-to-hand combat.
- Explore Sierra Tarahumara: Traverse a 3D world inspired by the legendary, real-life landscapes of northern Mexico, rendered in a vibrant, low-poly visual style.
- Based on real mythology: Draw upon the powers of demigods and battle fearsome creatures pulled from the rich lore of the Tarahumara people.
- Live the culture: From narration in their indigenous language, to music unique to the region, experience an authentic representation of Tarahumara culture.
- Mix up your gameplay: Leverage the Tarahumara’s physical prowess, demigod transformations, puzzle-solving and the crafting of magic potions as you save humanity from the corruption plaguing it.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 4144287881696 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | Lienzo |
| Násilie: | Hra obsahuje prvky násilia |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Intel Core i5 |
| Grafika (minimálna): | Intel Iris Pro Graphics 6200 |
| Pamäť (minimálna): | 4 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 3 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 7 |
| Procesor (odporúčaný): | Intel Core i7 |
| Grafika (odporúčané): | Nvidia GeForce GTX 780 |
| Pamäť (odporúčané): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 3 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Windows 8 |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
