Pirates of Black Cove - Origins DLC (PC) Steam Key
Kód: 10000043497002Podrobný popis
Pirates of Black Cove: Origins takes place in the days before the Black Cove faction was founded. Assume the role of the legendary Captain Grog - the pirate who grew tired of losing the most valuable treasure ships to the united pirate clans.
Being outnumbered against the pirate union, Captain Crog decides to plant seeds of betrayal among the pirate clans in order to get them to fight with each other. After the successful separation of the pirate alliance and the new-found union with the dark forces of the Forgotten Isle, he then forms a new faction – the Black Covians.
Key features:
- 4 story driven, action packed chapters to fight through
- 3 new bad to the bone heroes
- This time you take the command of Black Cove unit
Release Date: 2011-12-15
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 9779546548543 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | Paradox Interactive |
| Násilie: | Hra obsahuje prvky násilia |
| Vulgarizmy: | V hre sa používa vulgárny jazyk |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | 2.0 GHz Core Duo |
| Grafika (minimálna): | GeForce 8600 - 256 VRAM |
| Pamäť (minimálna): | 2 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 4 GB |
| Systém (minimálny): | Windows XP/Vista/7 |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
