Shadow Warrior Trilogy (PC) Steam Key
Kód: 96BW3DMNC-7/4897Podrobný popis
Shadow Warrior is a bold reimagining of the classic 3D Realms’ shooter from independent developer Flying Wild Hog (Hard Reset) starring the legendary and quick-witted warrior Lo Wang. Combine the brute force of overwhelming firepower with the elegant precision of a katana to annihilate the merciless armies of the shadow realm in an exhilarating and visually stunning transformation of the classic first-person shooter.
Story
Shadow Warrior tells the offbeat tale of Zilla Enterprise’s corporate shogun Lo Wang as he is ordered to acquire a legendary blade of limitless power by his deceitful employer. Betrayed and left for dead, Lo Wang learns of the blade’s connection to ancient gods from another realm preparing to push our world to the brink of destruction. Now the reluctant hero must become legend through a masterful combination of gun, blade, magic and wit to uncover the truth behind the demonic invasion and banish evil back into the darkness.
Shadow Warrior Trilogy includes:
- Shadow Warrior
- Shadow Warrior 2
- Shadow Warrior 3
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 2510738492483 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | AMD Phenom II X4 965 (4 * 3400) or equivalent. Intel Core i5-3470 (4 * 3200) or equivalent. |
| Grafika (minimálna): | Radeon R7 260X (2048 VRAM) or equivalent. GeForce GTX 760 (2048 VRAM) or equivalent. |
| Pamäť (minimálna): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 31 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 7 |
| Procesor (odporúčaný): | AMD Ryzen 7 2700 (8 * 3200) or equivalent. Intel Core i7-6950X (10 * 3000) or equivalent. |
| Grafika (odporúčané): | Radeon RX 5700 (8192 VRAM) or equivalent. GeForce GTX 1080 (8192 MB) or equivalent. |
| Pamäť (odporúčané): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 31 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Windows 10 |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
