Space Cows (PC) Steam Key
Kód: 10000190726001Podrobný popis
Space Cows is a cheesy twin-stick shooter featuring weaponized toilet plunger and intense zero gravity combat. Shoot, dash and wobble in slow motion to save cows and lay vengeance upon an evil corporation.
Crazy combat: Armed with a toilet plunger move your naked butt and whack 2165 mootants.
Fart away from harm, unleash rage to obliterate enemies and mess with time.
Be the plunger danger.
Space tactics: Physics-infused swarm patterns require spontaneous approaches and sharp reflexes.
Fight wildly and fart wisely.
Or the other way round.
Milk must flow: Milk your way through various minigames because we’ve heard you like minigames so we put minigames in our game so you can play minigames while playing a game.
And also to win life.
Leave no cow behind.
| Languages: | |||
| Interface | Full Audio | Subtitles | |
| English | ✔ | ✔ | |
| French | ✔ | ||
| German | ✔ | ||
| Polish | ✔ | ||
| Russian | ✔ | ||
| Italian | ✔ | ||
| Japanese | ✔ | ||
| Portuguese - Brazil | ✔ | ||
| Simplified Chinese | ✔ | ||
| Spanish - Latin America | ✔ |
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 2159450453510 |
| Digitální platforma: | Steam |
| PEGI: | 12 |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Intel Core 2 Quad or better |
| Grafika (minimálna): | NVIDIA GeForce GTX 650Ti with 2 GB VRAM or better |
| Pamäť (minimálna): | 4 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 2 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 7, 8.1, 10 (64-bit) |
| Iné (minimálne): | directx: Version 11 |
| Procesor (odporúčaný): | Intel Core i5 or better |
| Grafika (odporúčané): | NVIDIA GTX 960 with 4 GB VRAM or better |
| Pamäť (odporúčané): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 2 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Windows 7, 8.1, 10 (64-bit) |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
