Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse (PC) Steam Key
Kód: 96BW3DMNC-7/1727Podrobný popis
Be the Zombie. Kick A** and Take Brains. It’s 1959 and the city of Punchbowl, PA, is a beacon of progress and ideal living. Show the living that law and order are no match for a dead man on a mission. Your boyfriend’s back Maggie, and Punchbowl is gonna be in trouble!
Eat Brains
Chomp on the living and replenish your bodily arsenal of: zombie sputum, gut grenades, and the stunning unholy flatulence. Clamp your severed hand to a barbershop quartet singer’s head and raygun away. Convert your enemies into undead allies & lead a zombie assault on the living. Show the retro-futuristic city of Punchbowl, PA that they can’t escape the past. Invite a friend to play as Grubbs for classic couch cooperative hijinks. (Friend not included)
| Languages: | |||
| Interface | Full Audio | Subtitles | |
| English | ✔ | ✔ | |
| French | ✔ | ✔ | |
| German | ✔ | ✔ | |
| Spanish - Spain | ✔ | ✔ | |
| Russian | ✔ | ✔ | |
| Simplified Chinese | ✔ | ✔ | |
| Italian | ✔ | ✔ |
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 6014025850247 |
| Digitální platforma: | Steam |
| PEGI: | 18 |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Intel Core i3-4170 @ 3.7 GHz, AMD A8-7600 @ 3.1 GHz |
| Grafika (minimálna): | Radeon R9 M270 / GeForce GTX 660 |
| Pamäť (minimálna): | 8 GB |
| Miesto na disku (minimálne): | 5 GB |
| Systém (minimálny): | Windows 10 |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
