Copperbell (PC) Steam Key
Kód: 10000190238001Podrobný popis
Immerse yourself in a unique hand drawn short adventure game and help Copperbell defeat the demon that has settled in the nearby forest.
Key Features:
Original setting realised in beautiful hand-drawn art
Each area has its own environment, dangers and secrets to uncover
The game is short and sweet, a proficient player can probably beat it in under an hour
Core Gameplay:
Test your wit and will by fighting enemies and evading traps
Explore and master dangerous environments
Collect coins to upgrade your abilities
Defeat challenging bosses
Release date: 2019-07-31
| Languages: | |||
| Interface | Full Audio | Subtitles | |
| English | ✔ | ✔ |
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 2045836653097 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | Ultimate Games |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Intel CPU 2.4GHZ or higher |
| Grafika (minimálna): | Integrated graphics |
| Pamäť (minimálna): | 2 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 2 GB available space |
| Systém (minimálny): | Mac OS X 10.10 or later |
| Iné (minimálne): | directx: Version 10 |
| Procesor (odporúčaný): | Intel CPU 2.4GHZ or higher |
| Pamäť (odporúčané): | 4 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 3 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Mac OS X 10.10 or later |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
