Meta-Ghost: The Breaking Show (PC) Steam Key
Kód: 96BW3DMNC-7/5037Podrobný popis
Meta-Ghost: The Breaking Show is a 3D roguelite hack-and-slash action game. Built on the foundation of "cyberpunk" culture, the game provides a thrilling and fast-paced combat experience while telling a profound cyberpunk story.
Man vs Machine
Play as one “breaker” (or several) in Breaking Show, battling intelligent machines with cybernetic enhancements and state-of-the-art weapons provided by the organizers in the future city of "Aeropolis." With each defeat or victory, you will gradually uncover the secrets of "the soul" and the outcome it desires...
Go live streaming
As a Breaking Show participant with your own personal channel, you must get used to fighting on live broadcasts. Not only do you need to defeat every mechanical opponent in front of you, but you also need to strive for visually stunning performances to please event sponsors and viewers eagerly anticipating your cool moves. Their likes and dislikes will either aid or hinder you on the field.
Diverse art elements
Combining elements of "glitch art," "street art," "pop art," and other trendsetting styles creates a unique "cyber graffiti style" with a cutting-edge feel and visual impact.
Through the participant's lounge modification pod, you can enhance and modify your cybernetic enhancements and weapons, creating a dangerous and diverse fighting style. From event organizers to sponsors, you will have access to a vast array of freely combinable and customizable drivers to equip your cybernetic enhancements with special abilities, making you unbeatable on the field. The relics of other eliminated contestants left on the field will also be a major asset, allowing you to break through with their unfulfilled beliefs.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 6170345252649 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Intel Core i5-4670K(4*3400) or AMD FX 8350(4*4000) |
| Grafika (minimálna): | Nvidia GeForce GTX 1030 or AMD Radeon RX 550 |
| Pamäť (minimálna): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 5 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 10 x64 |
| Procesor (odporúčaný): | Intel Core i7-6700K(4*4000) or AMD Ryzen 5 1500X(4*3500) |
| Grafika (odporúčané): | Nvidia GeForce GTX 1650 or AMD Radeon RX 570 |
| Pamäť (odporúčané): | 16 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 5 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Windows 10 x64 |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
