Mon Bazou (PC) Steam Key
Kód: 96BW3DMNC-7/5032Podrobný popis
Build your crappy vehicle into a race car by installing the parts yourself. Make money by cutting wood, racing at night or delivering pizza. Maybe you want to manage a sugar shack and make tons of maple syrup or build yourself a big garage?
Context
You need to keep yourself fed by drinking delicious Maple Syrup and eating Poutine, welcome to Canada!It's taking place in 2005 with the hot scene of tuned cars and wanna-be streets racers.
Cars
- Lots of upgradable parts on the main vehicle- Install the parts yourself on the vehicle
- Trailer / Boat / ATV mechanics
- Bodywork tool & a very flexible spray paint system
How about in-game cash ?
- Boil sugar water and sell barrels of Maple Syrup- Streets races at the night meet
- Deliver pizzas
- Grow plants / Sell weed joint
- Grow & Cut down trees to sell logs, or split it and sell for firewood
- Gather parts at the scrapyard to sell
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 9519316696742 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | x86, x64 architecture with SSE2 instruction set support. |
| Grafika (minimálna): | GeForce GTX 500 series or better |
| Pamäť (minimálna): | 4 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 1 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 7 (SP1+) and Windows 10 |
| Procesor (odporúčaný): | x86, x64 architecture with SSE2 instruction set support. |
| Grafika (odporúčané): | GeForce GTX 900 series or better |
| Pamäť (odporúčané): | 6 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 1 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Windows 7 (SP1+) and Windows 10 |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
