MXGP PRO XONE Xbox Live Key
Kód: 96BW3DMNC-7/4926Podrobný popis
The official video game of the Motocross Championship is back! Download MXGP PRO and live the entire MXGP experience as a pro.
Adjust your bike's configuration like a mechanic, tuning the suspension, brakes or throttle to make your ride unique.
Experiment with the new Pro Physics when racing and have fun with freer gameplay, thanks to new bike and rider behaviours.
Practice in the Compound, a square kilometre of track where you can freely explore or compete against the AI. You can practice up to 30 challenges to learn real riders' techniques!
Tackle Career mode with your custom rider, starting in the MX2 category. Increase your fame, sign contracts with ever-more prestigious sponsors and become MXGP champion.
All the official tracks and riders from the 2017 season await you! Ready for the challenge?
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 7325918040256 |
| Digitální platforma: | Xbox Live |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | Milestone |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Intel Core i5-2500, AMD FX-8100 or equivalent |
| Grafika (minimálna): | NVIDIA GeForce GTX 760 with 2 GB VRAM or more / AMD Radeon HD 7950 with 2 GB VRAM or more |
| Pamäť (minimálna): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 15 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 7 64-Bit or later |
| Iné (minimálne): | directx: Version 11, soundCard: DirectX compatible |
| Procesor (odporúčaný): | Intel Core i7-2600, AMD FX-8350 or equivalent |
| Grafika (odporúčané): | NVIDIA GeForce GTX 960 with 4 GB VRAM or more | AMD Radeon R9 380 with 4 GB VRAM or more |
| Pamäť (odporúčané): | 16 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 15 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Windows 7 64-Bit or later |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
