Ninja Kidz: Time Masters (PC) Steam Key
Kód: 10000507972001Podrobný popis
NINJA KIDZ: TIME MASTERS is a 3D action beat 'em up game where players can play as the Ninja Kidz and save the world.
Story
The three greatest martial arts masters have been kidnapped and Dr Disaster and his henchmen have trapped them in different historical eras.
The Ninja Kidz are the only ones able to cross the time vortex and use their abilities to rescue them and preserve the path of the ninja. Travel through time, from the Jurassic period to the future, to find and rescue the three martial arts masters.
Key features
- Choose from 4 playable characters. Each Ninja Kidz has its own special moves and techniques.
- Play solo or with friends in local co-op with up to 4 players.
- Enjoy the colourful cartoon-style art design inspired by the Ninja Kidz.
- Fight multiple enemies and defeat 4 bosses in fun epic battles.
- Enjoy 3 game modes and challenge yourself to unlock bonus levels.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 9156781218200 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | Selecta Play |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Core i5 | AMD FX 2.4Ghz |
| Grafika (minimálna): | Direct X compatible GPU |
| Pamäť (minimálna): | 4 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 3 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 7 SP1+ |
| Iné (minimálne): | To play multiplayer you need multiple controllers, keyboard and mouse are not possible. |
| Procesor (odporúčaný): | Core i5 | AMD FX 2.4Ghz |
| Grafika (odporúčané): | NVIDIA GTX 1050 |
| Pamäť (odporúčané): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 3 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Windows 7 SP1+ |
| Other (recommended): | To play multiplayer you need multiple controllers, keyboard and mouse are not possible. |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Pridať hodnotenie
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
