Propagation: Paradise Hotel (PC) Steam Key
Kód: 10000505545001Podrobný popis
Warning! This game requires a VR headset in order to play.
Trapped inside the Paradise Hotel, where a strange illness has turned people into savage creatures, you are desperate to find your sister. Play as Emily Diaz, explore dark surroundings, gather resources, and survive terrifying encounters.
This intense single-player VR survival horror game with great storytelling will get your adrenaline pumping.
Emily's journey will take you through extreme emotions and intense phases of stealth, exploration or action. Meet allies and learn how to survive your enemies.
Enter the incredibly terrifying atmosphere of Propagation. The sound design, lighting, and visuals all combine to create a truly immersive experience that will keep you on edge.
You will need all your skills and your wits to progress:
- Gather resources
- Solve puzzles
- Use tools from your inventory
- Choose to avoid or confront enemies
- Reload your gun under stress
- Free movement and teleportation locomotion support.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 1621235811132 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | WanadevStudio |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Intel Core i5-7300HQ equivalent |
| Grafika (minimálna): | NVIDIA GTX 1060 equivalent |
| Pamäť (minimálna): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 9 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 10 (64 bits) |
| Iné (minimálne): | Requires a 64-bit processor and operating system |
| Procesor (odporúčaný): | Intel Core i7 equivalent or greater |
| Grafika (odporúčané): | NVIDIA GTX 2070 equivalent or greater |
| Pamäť (odporúčané): | 16 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 9 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Windows 10 (64 bits) |
| Other (recommended): | Requires a 64-bit processor and operating system |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
