The Sims 4 Dream Home Decorator Game Pack DLC (PC) EA App Key
Kód: 10000253928010Podrobný popis
Create perfect—or imperfect—pets for your Sims, from fierce guard dogs to destructive kittens to trusty horses and more as you determine not only how your Sims’ pets look but their personality traits as well. With a variety of new activities and social interactions, take control of these pets and experience the world from their perspective. Give your Sims a new member of their household and discover all-new ways to play with life!
Key features:
- More pets mean more fun! Create a wide variety of unique dogs, cats, and—for the first time ever—horses! Think your Sim has what it takes to tame a wild horse?
- Be the Pet. Wield control of your Sim’s pet to chase, dig, tackle and more. Be the perfect companion or wreck havoc on your Sims!
- Pets have their own traits! From intelligent, brave, and friendly to hydrophobic, skittish, and clueless to gentle, fast, and agile, determine the personality of your Sims’ pets.
- Pets can learn skills. Cats and dogs can learn to hunt, dogs can learn to locate collectibles and fetch your Sims a date, and horses can learn racing and jumping.
- Sims can take their pets outside! Take Spike to the park, bring Whiskers to the library, or ride Star to the new Equestrian Center.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 9733518580597 |
| Digitální platforma: | EA App |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | Electronic Arts |
| Násilie: | Hra obsahuje prvky násilia |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | Hra obsahuje nahotu, sexuálne chovanie alebo narážky |
| Procesor (minimálny): | 1.8 GHz Intel Core 2 Duo, AMD Athlon 64 Dual-Core 4000+ or equivalent (For computers using built-in graphics chipsets, the game requires 2.0 GHz Intel Core 2 Duo, 2.0 GHz AMD Turion 64 X2 TL-62 or equivalent) |
| Grafika (minimálna): | 128 MB of Video RAM and support for Pixel Shader 3.0. Supported Video Cards: NVIDIA GeForce 6600 or better, ATI Radeon X1300 or better, Intel GMA X4500 or better |
| Pamäť (minimálna): | 4 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 16 GB available space |
| Systém (minimálny): | 64 Bit Required. Windows 7 (SP1), Windows 8, Windows 8.1, or Windows 10 |
| Procesor (odporúčaný): | Intel core i5 or faster, AMD Athlon X4 |
| Grafika (odporúčané): | NVIDIA GTX 650 or better |
| Pamäť (odporúčané): | 4 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 18 GB available space |
| Systém (odporúčané): | 64 Bit Windows 7 (SP1), 8, 8.1, or 10 |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Pridať hodnotenie
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
