The Sims 4 Lady Bridgerton’s Masquerade Ballroom Kit DLC (PC) EA App Key
Kód: 10000514846001Podrobný popis
Recreate a familiar ballroom and host the event of the season with The Sims 4 Lady Bridgerton’s Masquerade Ballroom Kit. Captivate your guests with a romantic atmosphere. A chandelier is the most alluring mood lighting you can get, and with opulent florals lining the walls every Sim in attendance is sure to find their own beautiful moments. This decadent décor sets a stage where every dance — every glance — feels meaningful.
KEY FEATURES
- A Most Memorable Masquerade — Lady Bridgerton herself would smile at the bountiful banquet table, dazzling dance floor, and Macaron Treat Tray of your enticing event. Set the perfect scene for Sims to find true love.
- Truly Inspired Décor — Recreate the opulence of balls thrown by the great families of the Ton. With a marble fireplace of the highest quality, intricately designed wall panels, and furnishings as delicate as a new romance, you might even impress the Queen.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 3340544835780 |
| Digitální platforma: | EA App |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | 3.3 GHz Intel Core i3-3220 (2 cores, 4 threads), AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz (4 cores) or better |
| Grafika (minimálna): | 128 MB of Video RAM and support for Pixel Shader 3.0. Supported Video Cards: NVIDIA GeForce 6600 or better, ATI Radeon X1300 or better, Intel GMA X4500 or better |
| Pamäť (minimálna): | 4 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 26 GB available space |
| Systém (minimálny): | Requires a 64-bit processor and operating system OS: 64 Bit Required. Windows 10 |
| Procesor (odporúčaný): | Intel core i5 (4 cores), AMD Ryzen 5 or better |
| Grafika (odporúčané): | 1 GB of Video RAM, NVIDIA GTX 650, AMD Radeon HD 7750, or better |
| Pamäť (odporúčané): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 51 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Requires a 64-bit processor and operating system OS: 64 Bit Windows 10 |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
