The Walking Dead: Season 2 (PC) GOG.COM Key
Kód: 10000008255001Podrobný popis
The Walking Dead: Season Two continues the story of Clementine, a young girl orphaned by the undead apocalypse. Left to fend for herself, she has been forced to learn how to survive in a world gone mad.
Many months have passed since the events seen in Season One of The Walking Dead, and Clementine is searching for safety. But what can an ordinary child do to stay alive when the living can be just as bad – and sometimes worse – than the dead? As Clementine, you will be tested by situations and dilemmas that will test your morals and your instinct for survival. Your decisions and actions will change the story around you, in this sequel to 2012’s Game of the Year.
Key features:
- Decisions you made in Season One and in 400 Days will affect your story in Season Two
- Based on Robert Kirkman’s award-winning comic books
- Play as Clementine, an orphaned girl forced to grow up fast by the world around her
- The sequel to 2012’s Game of the Year
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 9946482961945 |
| Digitální platforma: | GOG.COM |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | Skybound Games |
| Násilie: | Hra obsahuje prvky násilia |
| Vulgarizmy: | V hre sa používa vulgárny jazyk |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | 2.0 GHz Pentium 4 |
| Grafika (minimálna): | 512 MB |
| Pamäť (minimálna): | 2 GB |
| Miesto na disku (minimálne): | 2 GB |
| Systém (minimálny): | Windows XP SP3 |
| Procesor (odporúčaný): | Core 2 Duo 2 GHz |
| Grafika (odporúčané): | 512 MB |
| Pamäť (odporúčané): | 3 GB |
| Miesto na disku (odporúčané): | 2 GB |
| Systém (odporúčané): | Windows 7 |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
