Ultimate Zombie Defense 2 (PC) Steam Key
Kód: 10000509923001Podrobný popis
The streets of modern day Europe continue to be plagued with infected scum, all efforts to contain the outbreak have failed. They're killing everything in their path and swarming their wave of death upon every living being. This type of destruction will soon destroy humanity as we know it.
To hell with that!
It's go time soldier!
Key Features:
Base building system: An extensive base building system where you may place objects such as chain link fences, sandbags, barbed wire, concrete barriers, turrets, mines, fog lights and other military-grade components!
Variety of infected: New enemies and fan favourites are back from the original game only this time, they are smarter, greater in number and way more deadly
Weapons Shop: Browse through the wide variety of weapons available in the arsenal to kit yourself out with your favourite firearms!
Weapon Attachments: Customise your weapons however you like with attachments like precision scopes, extended magazines, compensators, tactical stocks, vertical grips and many more!
Boss Fights: Unique Boss fights to challenge even the most seasoned zombie slayers
Metal Music: Metal music mayhem - Rock out whilst laying waste to hordes of the undead!
4 Player Co-op Or Solo Play: Cooperative gameplay for up to four players
High Scores: Compete with other players around the world to earn rank #1
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 7465029453634 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | Terror Dog Studio |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Intel Core i5-2500 / AMD FX-8320 or better |
| Grafika (minimálna): | NVIDIA GTX 560 / AMD Radeon HD 6870 |
| Pamäť (minimálna): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 22 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 8.1 64-bit |
| Procesor (odporúčaný): | Intel Core i7-6700k or better |
| Grafika (odporúčané): | NVIDIA GTX 970 or better |
| Pamäť (odporúčané): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 22 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Windows 10/11 (64-bit versions) |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
