XCOM: Enemy Within DLC (PC) Steam Key
Kód: 96BW3DMNC-7/4982Podrobný popis
XCOM: Enemy Within is the expansion to the 2012 Game of the Year award-winning strategy game XCOM: Enemy Unknown.
Enemy Within adds an incredible array of new abilities, upgrades and weapons to combat new enemy and alien threats. This expansion also introduces new maps and missions, new tactical and strategic gameplay, and new multiplayer content providing a fresh new gameplay experience.
Key features:
- New Soldier Abilities: Construct the Genetics Lab to physically enhance your operatives’ abilities including augmentations to the chest, brain, eyes, skin, and legs or build the Cybernetics Lab to enable the construction of the new Mechanized Exoskeletal Cybersuit, or MEC. The new MEC Trooper class has specialized abilities and each suit can be upgraded with new weapons including the flamethrower and grenade launcher.
- New Weapons and Equipment: Give your operatives an extra tactical edge with new projects from your engineering team and the Foundry.
- New Enemy Threats: Adopt new tactics to counter the threats from two new alien types and a deadly new organization known as EXALT.
- New Strategic Resource: A valuable new alien resource, known as Meld, has been discovered. Secure it on the battlefield and use it carefully back at base to unlock new research and upgrades.
- New Tactical Challenges and Maps: Cloak-and-dagger and intelligence operations provide new tactical challenges on over 40 new battlefields.
- New Multiplayer maps, units, and abilities: Create your custom squad from a wider array of options and dominate your opponent in intense, one-on-one, turn-based matches.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 9456831206370 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | 2K Games |
| Násilie: | Hra obsahuje prvky násilia |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | Áno |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | 2 GHz |
| Grafika (minimálna): | Nvidia 600 series+, AMD 6000 series+, Intel Iris Pro |
| Pamäť (minimálna): | 4 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 16 GB available space |
| Systém (minimálny): | Ubuntu 14.04 (64 bit) |
| Iné (minimálne): | NOTICE: The following graphics cards are not supported: ATI X1xxx series, ATI HD2xxx series, Intel GMA series, NVIDIA 7xxx series, NVIDIA 8xxx series. The following cards require you to have 8GB of system RAM: NVIDIA 320M, NVIDIA 9400 and Intel HD3000. |
| Procesor (odporúčaný): | 3 GHz |
| Grafika (odporúčané): | Nvidia 700 series+, AMD 6000 series+ |
| Pamäť (odporúčané): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 16 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Ubuntu 14.04 (64 bit) |
| Other (recommended): | NOTICE: The following graphics cards are not supported: ATI X1xxx series, ATI HD2xxx series, Intel GMA series, NVIDIA 7xxx series, NVIDIA 8xxx series. The following cards require you to have 8GB of system RAM: NVIDIA 320M, NVIDIA 9400 and Intel HD3000. |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
