EA SPORTS FC 26 - ICONS Edition (XSX/S) Xbox Live Key
Kód: 96BW3DMNC-7/4947Podrobný popis
This item works only in Xbox Live supported regions. Check the full list of regions.
You can play this title on Xbox Series X/S only – no backwards compatibility.
ICONS Edition includes:
- Base Game
- One Gold Starting XI pack, with 11 untradeable Gold Player Items (1 Goalkeeper, 4 Defenders, 3 Midfielders, 3 Attackers) rated 84 or higher
- Three Iconic Players Picks (all untradeable, rated up to 91 OVR), from a selection of EA SPORTS FC™ 26 Football Ultimate Team™ base & campaign ICONs & Heroes from FC 26 FUT campaigns from game launch until March 31, 2026, excluding Team of the Year & Champion ICONs and TOTY Honourable Mention & Classic XI Heroes §:
- 1 of 5 ICON or Hero Defender Player Pick
- 1 of 5 ICON or Hero Midfielder Player Pick
- 1 of 5 ICON or Hero Attacker Player Pick
Play your way with an overhauled gameplay experience powered by community feedback. The new Authentic Gameplay option delivers the most true-to-football experience ever in Career, while the Competitive Gameplay option — driven by refined fundamentals, added consistency, and enhanced responsiveness — is tailor-made for play in Football Ultimate Team and Clubs.
Put your dream squad to the test in Football Ultimate Team with new Live Events and Tournament modes, as well as a refreshed Rivals and Champs experience.
Experience Manager Career like never before with all-new Manager Live Challenges. Earn rewards throughout the new season by taking on a variety of real-world scenarios and alternative storylines — ranging from a few minutes of play to multiple seasons.
Archetypes inspired by the greats of the game introduce new classes to Clubs and Player Career, bringing more individuality to your player. Develop your abilities by upgrading attributes and unlocking Archetype Perks to give your player a distinct feel on the pitch.
Experience The World’s Game like never before in EA SPORTS FC 26, with match data from the world’s top leagues powering 20,000+ authentic players.
This game includes optional in-game purchases of virtual currency that can be used to acquire virtual in-game items, including a random selection of virtual in-game items.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 6799986126708 |
| Digitální platforma: | Xbox Live |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | EA Sports |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | AMD Ryzen 5 1600 or Intel Core i5 6600k |
| Grafika (minimálna): | AMD RX 570 or Nvidia GTX 1050 Ti |
| Pamäť (minimálna): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 100 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 10/11 - 64-Bit (Latest Update) |
| Iné (minimálne): | Requires a 64-bit processor and operating system |
| Procesor (odporúčaný): | AMD Ryzen 7 2700X or Intel Core i7 6700 |
| Grafika (odporúčané): | AMD RX 5600 XT or Nvidia GTX 1660 |
| Pamäť (odporúčané): | 12 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 100 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Windows 10/11 - 64-Bit (Latest Update) |
| Other (recommended): | Requires a 64-bit processor and operating system |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
