Receiver 2 (PC) Steam Key
Kód: 96BW3DMNC-7/5029Podrobný popis
Receiver 2 simulates every internal part of each firearm based on manufacturer schematics and gunsmithing resources. Learn exactly how each sidearm works, including how to load and unload them, clear malfunctions, and operate their safety features.
Not Your Ordinary FPS
You won't find any loot crates or bullet sponges here. Every enemy can be destroyed by a single well-placed shot, using ballistic simulation based on data from shooting incident reconstruction textbooks. Practice the Receiver virtues of resilience, focus, and courage to resist the Threat.
Key Features
- Sidearms modeled down to every spring and pin
- Enemies with physically-based damage models
- Ballistic modeling of ricochets, penetration, and bullet drop
- Train your mind to defend against the Mindkill
- Become literate in how guns actually operate
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 4514478537846 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | Wolfire Games |
| Násilie: | 0 |
| Vulgarizmy: | 0 |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Quad-core+ with SSE2 instruction set support |
| Grafika (minimálna): | DX10 (shader model 4.0) support, VRAM 2+ GB |
| Pamäť (minimálna): | 8 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 4 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 7 SP1+ |
| Procesor (odporúčaný): | Requires a 64-bit processor and operating system |
| Grafika (odporúčané): | DX10 (shader model 4.0) support, VRAM 2+ GB |
| Pamäť (odporúčané): | 16 GB RAM |
| Miesto na disku (odporúčané): | 4 GB available space |
| Systém (odporúčané): | Windows 7 SP1+ |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
