The Wild Eight (PC) Steam Key
Kód: 10000033852011Podrobný popis
This game can be played on Xbox One and Xbox Series X/S. However this version DOES NOT include the performance enhancements provided in the Xbox Series X/S version.
The mysterious plane crash was only the beginning. Eight survivors are stranded in the middle of an unforgiving frozen wilderness of Alaska. Don’t let it consume you. Find out the truth. Survive and live to tell the tale of The Wild Eight.
In The Wild Eight, always be on the move — it is your only way to survive and find out what happened with this mysterious place. It is a challenging and fun game designed for both teamwork multiplayer and an immersive single-player experience.
Release Date: 2017-02-08
Dodatočné parametre
| Kategória: | Hry |
|---|---|
| EAN: | 3473278519630 |
| Digitální platforma: | Steam |
| Typ distribúcie: | elektronická |
| Vydavateľ: | HypeTrain Digital |
| Násilie: | Hra obsahuje prvky násilia |
| Vulgarizmy: | V hre sa používa vulgárny jazyk |
| Diskriminácia: | 0 |
| Drogy: | 0 |
| Desivé prvky: | 0 |
| Hazard: | 0 |
| Online režim: | 0 |
| Sex: | 0 |
| Procesor (minimálny): | Intel Core i3 2.00 GHz or AMD equivalent |
| Grafika (minimálna): | NVIDIA GeForce 450 or higher with 1GB Memory |
| Pamäť (minimálna): | 4 GB RAM |
| Miesto na disku (minimálne): | 1 GB available space |
| Systém (minimálny): | Windows 7 or higher 64bit |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
